Informace o klubu

4_20240827_185931.jpg

Historie FK Dobřejovice

Neoddělitelnou součástí života obce je fotbalový klub. Jeho počátky lze vystopovat v roce 1923. Byli to však hráči z Průhonic, kteří na pronajatém pozemku v Dobřejovicích hráli svá utkání. Po získání vlastního hřiště se toto mužstvo přemístilo do Průhonic. V Dobřejovicích zbyla hrstka nadšenců, která od roku 1923 pokračovala s fotbalem. Celých 10 let hrálo mužstvo jen přátelská utkání za určenou náhradu. V roce 1933 bylo mužstvo zařazeno do soutěže středočeské fotbalové župy. Prakticky celou polovinu století hrálo jen 3. třídu. Za tuto dobu se vyměnila celá řada hráčů a funkcionářů. Ihned po druhé světové válce se v klubu hrála poprvé v historii dlouho vytoužená 2. třída (což je obdoba dnešního okresního přeboru). V průběhu 60. let, návštěvnost sportovních klubů a zájem o fotbal výrazně poklesla a v tomto důsledku se náš klub na nějaký čas rozpadl.

V roce 1983 mužstvo opět pokořilo vytouženou metu a postoupilo do okresního přeboru, jak už ho známe dnes. A mužstvo tehdy trénovala velká osobnost fotbalu Jan Jarkovský. Ligový hráč a pětinásobný reprezentant československé fotbalové reprezentace. V roce 1993 A mužstvo postoupilo pod vedením trenéra Zdeňka Andrlíka do Krajského přeboru, což byl největší fotbalový úspěch v historii dobřejovického fotbalu. Na konci 90. let A tým několik sezón usiloval i o postup do divize po vedením trenérů pana Jaroslava Šimka a Miroslava Kocúra - dalších velkých osobností dobřejovického fotbalu.

Současnost

Moderní doba dobřejovického fotbalu se začala psát v roce 2021, kdy byl zvolen nový výbor klubu pod vedením předsedy Ondřeje Dvořáka. V roce 2022 došlo ke sloučení klubu Junior Dobřejovice s FK Dobřejovice. Tímto spojením se stala součástí klubu i mládež, kterou vede v pozici šéftrenéra Tomáš Kubíček. V létě roku 2024 bylo otevřeno nové zázemí a klub získal tolik potřebný moderní prostor k dalšímu rozvoji. V sezóně 2023/2024 se naše Áčko stalo vítězem okresního přeboru a po dlouhých letech tak tým mužů postoupil do krajské soutěže. Pro sezónu 2024/2025 se díky kvalitní práci všech zainteresovaných podařilo sestavit rekordních dvanáct týmů všech věkových kategorií od nejmenších až po dospělé. Po dobřejovických trávnících tak prohání míč více než 130 dětí a téměř 90 dospělých. Naše počty stále rostou a můžeme tak dělat radost stále většímu počtu hráčů.